Gökteki Suely - O Céu de SuelyBir Kaçışın Güncesi -  Crónica de una fugaAvcı - The HunterF Tipi Film
Gökteki Suely - O Céu de Suely

Gökteki Suely - O Céu de Suely

Madame Satã’nın yönetmeninden bu kez neşeli, güçlü, ama aynı ölçüde zayıflıkları da olan bir kadının bireysel dönüşümünü anlatan etkileyici bir öykü geliyor. Brezilya’nın yoksul kuzeydoğu kesiminde geçen film, kucağında yeni doğmuş oğluyla büyük kentten köyüne dönen yirmi bir yaşındaki Hermilla’yı anlatmaktadır. Geçen zaman, kötü işler, dans edip içip...

Filmleri Sırala: Tarihe Göre | Reytinge göre | izlenmeye Göre | Yoruma Göre | Alfabeye Göre
izlenme : 24 yorum : 0
Kaç Para Kaç
Film küçük ve namuslu bir hayatın büyük bir parayla nasıl mahvolabileceğini ve nasıl büyük bir trajediye dönüşebileceğini anlatmaktadır. Hayaller, traji-komik biçimde işlenmiştir. Filmde gerilim unsuru kuvvetlidir. Ayrıca müzik ve dram bütünlüğünün akıcı bir seyirlik ortaya çıkarttığı görülmektedir.
izlenme : 131 yorum : 0
Bulutları Beklerken
"Ayşe, doğup büyüdüğü topraklarda yarım yüzyıldır trajik bir şekilde sakladığı bir kimlik ile yaşamaktadır. Savaş yıllarının yarattığı bir sürgün kurbanıdır. Hikayemiz, Ayşe’nin artık yaşayıp yaşamadığını bilmediği, bir daha göreceğini hayal bile edemediği erkek kardeşini sürgün yollarında terketmesinden duyduğu suçluluğun sonunda kendi gerçek kimliğini üstlenmesinin başlangıcı olan 50 yıllık bir iç hesaplaşmasının öyküsüdür. "

Bulutları Beklerken, Doğu Karadeniz kıyılarında gerçek mekanlar kullanılarak çekildi ve güçlü bir gerçeklik duygusu sağlamak amacıyla profesyoneller ve yerel amatör yeteneklerle çalışıldı. Bölgenin yağmur ve sisle sarılmış vahşi dağlarından oluşan mekanlarının doğasındaki gizem, karakterlerin iç dünyalarındaki karmaşayı anlatmak üzere filmin en önemli karakterlerinden biri olarak kullanıldı.
izlenme : 83 yorum : 0
Zerre
Küçük kızı ve annesi ile hayata tutunan Zeynep; bu büyük Evren’de ne kadar yer kaplar?
İşsizlikle dolu bir şehirdeki insanlar, yaşadıkları sorunlar ve hayatları; uçuşan sayısız parçacıklar gibi küçücük müdür?
Ödüller
En İyi İlk Film (49. Antalya Film Şenliği-2012),En İyi Yönetmen (49. Antalya Film Şenliği-2012)
En İyi Sanat Yönetmeni (49. Antalya Film Şenliği-2012),SİYAD En İyi Film (49. Antalya Film Şenliği-2012)
En İyi Kadın Oyuncu (3. Malatya Uluslararası Film Festivali-2012),En İyi Kurgu (3. Malatya Uluslararası Film Festivali-2012)
En İyi Senaryo (2. New York Eurasian Film Festivali-2013),En iyi film (35.Uluslararası Moskova Film Festivali-2013)
En iyi kadın oyuncu (35.Uluslararası Moskova Film Festivali-2013)